Tanie mieszkania na sprzedaż w Krakowie

Każdy kto szuka taniego mieszkania na sprzedaż w Krakowie musi wykazać się nie lada cierpliwością. O ile ofert mieszkań na sprzedaż jest sporo, to tych w niższych cenach nie ma już tak dużo. Jednak osoby, które interesują się tym tematem wiedzą, jak i gdzie kupować by jednak zaoszczędzić, a w przypadku dużego mieszkania, oszczędności mogą być naprawdę spore.

Aby znaleźć tańsze mieszkanie na sprzedaż w Krakowie, szukać należy w dzielnicach, które oddalone są od centrum. Nie wierzmy w to, że przy Starym Rynku w Krakowie kupimy lokum dla osoby średnio zarabiającej. Nawet 2 km od centrum będzie to trudne. Jeśli zależy nam na mieszkaniu większym, ale tańszym, najlepiej szukać go ok. 10 km od rynku, najlepiej w dzielnicach na wschodzie czy północy Krakowa. Są one dalej, ale całkiem nieźle skomunikowane z resztą miasta, dlatego dojazdy do pracy czy do centrum nie będą tak uciążliwe. Warto też zdać sobie sprawę, że w oddalonych od centrum dzielnicach łatwiej kupić mieszkanie większe, bo w tych cena za 1 m/kw jest niższa, niż w kawalerkach czy malutkich mieszkaniach dwupokojowych ze względu na to, że Polacy chętniej kupują właśnie te mniejsze lokale.

Ważne jest także monitorowanie rynku – regularne przeglądanie ogłoszeń, sprawdzanie oferty agencji nieruchomości czy zapoznanie się z działalnością deweloperów. Mieszkanie u dewelopera ma bowiem często zmienną cenę w zależności od aktualnego popytu, czy od etapu realizacji budowy. Jeśli mieszkanie jest dopiero rozrysowane na planie – będzie tańsze, niż to, które za parę tygodni będzie można oddać nowemu nabywcy. Taniej jest też w inwestycjach, które już dawno zostały oddane do użytku, ale w których pozostało jeszcze kilka mieszkań bez właściciela. Deweloper bowiem chce zamknąć sprzedaż, więc jest bardziej skłonny do negocjacji. Zdecydowanym plusem takiego mieszkania jest także to, że można się do niego szybko wprowadzić. Taniej jest też na parterze czy na wyższych piętrach w blokach bez windy, najdroższe mieszkania natomiast znajdują się na 1 i na 2 piętrze.