Kiedy przyda się pomoc stolarza?

Nietypowe wnętrze – małe, wąskie, ze skosami, z łukami czy wnękami – takie zawsze wymaga indywidualnego podejście do wykończenia. Klasyczne meble produkowane na masową skalę mogą kompletnie do niego nie pasować. Poza tym nie każdy, nawet wysokiej klasy, dobrze wykończony mebel będzie odpowiadał gustom właścicieli mieszkania.

Na skorzystanie z usług stolarskich u doświadczonego stolarza, który wykona meble na zamówienie korzystają więc osoby, którym przyszło się zmierzyć z trudnym pomieszczeniem, które wymaga właściwego umeblowania. Zadaniem stolarza jest wymierzenie pomieszczenia i zaprojektowanie wnętrza zgodnie z oczekiwaniami właścicieli. Ewentualnie stolarz może wykonać meble według planów wykonanych przez architekta wnętrz czy projektanta. Na ich podstawie może przygotować półki, szafki, ale też garderoby, stałą zabudowę do kuchni, antresolę czy efektowne łóżeczko. Większość mebli powstaje z płyt, które są laminowane. To bardzo popularne rozwiązanie i jedno z tańszych, ale praktyczne. Wykończenie płyt może być wodoodporne, dostosowane do wymogów takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka, może imitować drewno, ale też mieć różne kolory, zarówno w macie, jak i w połysku. Zakład usług stolarskich może wykonać też meble z naturalnego drewna, także egzotycznego, odpowiednio je też zabezpieczyć przed zniszczeniem.

Obecnie profesjonalne zakłady stolarskie, nie tylko przygotują elementy szafek i szaf, ale także wykończą je odpowiednimi akcesoriami, takimi jak kosze wysuwane, szafki cargo, półki, szuflady samodomykające się, kółka, ale także zamontują oświetlenie w szafkach i na zewnątrz, osadzą sprzęty AGD w kuchni czy w łazience.

Stolarzowi można także powierzyć renowację i odnowę starych mebli. Czasami wystarczy, że zakład usług stolarskich uzupełni ubytki, odświeży drewno i je odmaluje, a ze starego, rozpadającego się mebla otrzymamy wyjątkowy i niepowtarzalny element wyposażenia wnętrza.