Hala stalowa – zalety i wady.

Wybór hali magazynowej wcale nie jest zadaniem łatwym. Każdy przedsiębiorca musi poznać wady i zalety konkretnego rozwiązania, oraz dokonać bilansu swoich możliwości finansowych. Jeśli magazyn może być rozwiązaniem tanim i tymczasowym, może zdecydować się na namiot lub halę pneumatyczną, jednak jeśli działalność wymaga stałego, trwałego budynku decyzja dotyczy albo hali betonowej, albo hali magazynowej ze stali.
Hala stalowa to trwały budynek, który powstaje z modułów. Dzięki temu budowa takiej hali magazynowej trwa krótko, jeśli porównamy czas potrzebny z budowaniem betonowej hali. Oczywiście, tak jak w przypadku budowanych hal magazynowych, potrzebne są pozwolenia na budowę, a samo załatwianie formalności trwa i jest kosztowne, ale hala stalowa budowana jest szybko i znacznie przyspiesza możliwość rozpoczęcia działalności. Firmy, które oferują sprzedaż hal magazynowych ze stali, proponują klientom zarówno hale stalowe gotowe, zbudowane na konkretnym terenie, jak i możliwość montażu hali z elementów na wcześniej przygotowanym fundamencie. Hala stalowa może być też dodatkowo zaizolowana, ogrzewana, można w niej wyznaczyć miejsce na nawet bardzo eleganckie biura i część przeznaczoną dla pracowników.

Właściwie trudno wskazać wady hali magazynowej ze stali. Jest to rozwiązanie trwałe, tańsze, niż hala betonowa, umożliwia szybką przebudowę pomieszczeń, zapewnia ochronę produktów przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dach jest odporny nawet na zalegający śnieg. Jednak hala ze stali wymaga konserwacji i dbałości o stan elementów, które z czasem mogą mieć skłonność do korozji. Nie jest to jednak trudne zadanie, a jeśli zostanie zaniedbane, poszczególne elementy można wymienić.

Z hal stalowych najczęściej korzystają firmy produkcyjne oraz handlowe, ale także logistyczne. Halę wyposażyć można, jeśli jest taka potrzeba, w rampy ułatwiające rozładunek towaru oraz bramy dostosowane do rozładowywania samochodów ciężarowych.